Aktualności

Wdrożenie Otwartego Systemu Antyplagiatowego

Logo Otwartego Systemu Antyplagiatowego

Centrum Informatyzacji prowadzi prace wdrożeniowe dotyczące Otwartego Systemu Antyplagiatowego (OSA). System zostanie udostępniony wszystkim jednostkom organizacyjnym Politechniki Warszawskiej, po zakończeniu wdrożenia. System OSA będzie zintegrowany z Archiwum Prac Dyplomowych (USOS-APD).

Ostatni wykład wiosennego seminarium

Plakat seminarium z programem wykładów

Zapraszamy na kończący wiosenne seminarium wykład pt. "Modele ilościowe i jakościowe w diagnostyce procesów przemysłowych". Wygłosi go prof. dr hab. inż. Jan Maciej Kościelny, dyrektor Instytutu Automatyki i Robotyki Wydziału Mechatroniki PW. Gorąco zachęcamy do wysłuchania prelekcji w dniu 26 maja 2015 r. g. 16:15-17:30, sala 213 w Gmachu Głównym PW.

Oprogramowanie ArcGIS w ramach licencji edukacyjnej Site - spotkanie z Esri Polska

Logo Zespołu Edukacyjnego Esri

Zapraszamy na prezentację oprogramowania ArcGIS firmy Esri Polska. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 maja 2015 r. w godzinach 11:00-13:00 w Klubie Absolwenta w Gmachu Głównym PW.

Prosimy o zgłaszanie udziału pod adresem sekretariat.ci@pw.edu.pl

Wykład "Modelowanie wielkoskalowe w projektowaniu nowoczesnych materiałów inżynierskich"

Kolejny wykład w ramach wiosennego seminarium CI i CSZ wygłosi dr inż. Tomasz Wejrzanowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej. Podzieli się ze słuchaczami wynikami prac skupionych w obszarze projektowania właściwości metali o strukturze nanokrystalicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metod wielkoskalowych obliczeń w tego typu projektach.

Wyłudzanie haseł za pomocą wiadomości e-mail

UWAGA! W ostatnich dniach zaobserwowaliśmy próby wyłudzenia haseł do skrzynek pocztowych za pomocą fałszywych wiadomości e-mai, których nadawcą rzekomo jest Centrum Informatyczne PW. Informujemy, że jest to oszustwo i próba podszycia się pod naszą jednostkę. Centrum Informatyzacji nie rozsyła takich wiadomości i nigdy nie prosi o przesłanie hasła do skrzynki pocztowej. Wiadomości te są typowym przykładem phishingu

Kontynuacja wykładu prof. Jana Słyka

Plakat seminarium z programem wykładów

Dla wszystkich, których w poprzednim cyklu szczególnie zainteresował ciekawy wykład prof. Jana Słyka, mamy dobrą wiadomość. We wtorek, 28 kwietnia, prof. Słyk w ramach wiosennego seminarium CI i CSZ wygłosi kontynuację swego wykładu "Przełom w modelowaniu form przestrzennych. Cyfrowa kreacja, symulacja, optymalizacja i ewaluacja w dziedzinie architektury". Zapraszamy serdecznie również osoby nie uczestniczące w części pierwszej.

Wiosenne seminarium - we wtorek kolejny wykład

Plakat seminarium z listą wykładów

Dr inż. Stanisław Strzelczak z Wydziału Inżynierii Produkcji PW w ramach III seminarium wygłosi prelekcję zatytułowaną "Internet produkcyjno-logistyczny – budowa sieci semantycznej z zastosowaniem inżynierii ontologii i mereotopologii czasoprzestrzennej – podejście eScop". Zapraszamy we wtorek, 14 kwietnia o godzinie 16:15.

"Potencjał współpracy ICM z Politechniką Warszawską"

Wszystkiego o nim będzie można się dowiedzieć już 31 marca na kolejnym wykładzie objętym wiosennym seminarium. Wykład pod powyższym tytułem wygłosi prof. dr hab. Marek Niezgódka, Dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Seminarium wiosenne - kolejny wykład 17 marca

Plakat zapowiadający seminarium z umieszcznym programem wykładów

"Platforma SAP HANA - nowy paradygmat modelowania inżynierskiego i biznesowego" to temat kolejnego wykładu w ramach wiosennego semiarium. Poprowadzi go pan dyr. Andrzej Frydecki, Customer Solution Manager SAP Polska Sp. z o.o. Gorąco zapraszamy do wysłuchania prelekcji 17 marca o godzinie 16:15 w sali 213 Gmachu Głównego PW.

Rusza III seminarium CI i CSZ

Plakat seminarium z zamieszczonym programem wykładów

We wtorek, 3 marca rozpoczynamy trzecie seminarium organizowane we współpracy z Centrum Studiów Zaawansowanych PW. Inauguracją kolejnego cyklu będzie wykład dr inż. Wojciecha Wróbla z Wydziału Fizyki PW, zatytułowany "Modelowanie struktury krystalicznej i dynamiki jonów w przewodnikach jonów tlenu". Tym samym serdecznie zapraszamy do udziału w całej serii wykładów bieżącego seminarium.

Ostatni wykład II seminarium CI i CSZ

Zapraszamy na wykład kończący cykl II seminarium CI i CSZ. Finałową prezentację na  temat "Wielo-skalowe modelowanie oddziaływania pola elektromagnetycznego na tkanki żywe" przedstawią panowie dr hab. inż. Jacek Starzyński - prof. PW i  dr inż. Robert Szmurło. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Centrum Informatyzacji w 2014 roku.

Centrum zostało powołane w czerwcu 2013 roku i do końca ubiegłego roku było organizowane z połączenia dawnych komórek organizacyjnych COI i ZOIAC. Rok 2014 stał się pierwszym, który zapewnił normalne funkcjonowanie nowej jednostki.

Powstał nowy Wikiprojekt: Politechnika Warszawska. Biogramy zasłużonych profesorów PW zainteresowały społeczność Wikipedii.

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu Odnowienia 100-lecia Tradycji Politechniki Warszawskiej prowadzi od kilku miesięcy akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów PW. Nasz pomysł zdobył zwolenników nie tylko związanych z Politechniką Warszawską, ale również wśród wolontariuszy tworzących polską społeczność Internetowej Encyklopedii Wikipedia. 

13 stycznia odbędzie się kolejny wykład w ramach II seminarium CI i CSZ.

"Modelowanie wieloskalowe mikrodefektów w monokryształach germanu" to temat kolejnego z cyklu wykładów w ramach seminarium organizowanego przez CI i CSZ. Wygłosi go dr inż. Piotr Śpiewak. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

"Wdrożenie Systemu SAP-FI w Politechnice Warszawskiej" nagrodzone srebrnym medalem w Konkursie SAP Quality Awards 2014

Logo SAP Quality Awards

Każdego roku firma SAP organizuje światowy konkurs „SAP Quality Awards”, którego celem jest wskazywanie wzorów najlepszych wdrożeń, także w sensie skutecznego zmagania się z naturalnymi dla takich przedsięwzięć przeciwnościami. Zwycięzcom przyznawane są prestiżowe Nagrody Jakości. Otrzymanie takiego wyróżnienia jest wyrazem uznania dla organizacji, które osiągnęły wysoki poziom w planowaniu i realizacji projektów wdrożeń informatycznych. Z uwagi na charakterystykę systemu SAP są to tylko duże organizacje i koncerny światowe.

Wykład Tomasza Kibila - dyrektora Działu Doradztwa Informatycznego Ernst&Young

Tym razem, w ramach trwającego seminarium CI i CSZ, na Politechnice Warszawskiej gościł będzie dyrektor Działu Doradztwa Informatycznego Ernst&Young, pan Tomasz Kibil. Na jego wykład zatytułowany "Potrzeby modelowania na użytek doradztwa odnośnie do zarządzania automatyką przemysłową. Potencjał współpracy praktyki z nauką" zapraszamy we wtorek, 25 listopada.

Propozycja dla studentów. Praca dyplomowa w Centrum Informatyzacji PW.

na trawie zbudowany okrąg z ludzkich rąk i stóp

Drodzy studenci,

proponujemy Wam możliwość napisania prac dyplomowych w Centrum informatyzacji PW. 

NIDays 2014

NIDays 2014

Największa, bezpłatna konferencja NI z wieloma ścieżkami tematycznymi dla inżynierów, naukowców oraz nauczycieli akademickich.

Wykład pt.: "Projektowanie infrastruktury fizycznej systemów informatycznych – zagadnienia podstawowe".

Wydział Zarządzania zaprasza 16 października 2014 r. o godz. 9:15 (ul. Narbutta 85, sala NT312A) na wykład pt. "Projektowanie infrastruktury fizycznej systemów informatycznych – zagadnienia podstawowe". 

Inauguracja drugiego seminarium CI i CSZ

Plakat z programem seminarium

7 października dr hab. inż. Bartosz Sawicki wykładem pt. "Modelowanie problemów bioelektromagnetyzmu przy pomocy aktualnych narzędzi i technologii informatycznych" zainauguruje kolejne seminarium organizowane przez CI i CSZ. Serdecznie zapraszamy do udziału w całym cyklu wykładów.