Konkursy dla Studentów i Doktorantów

Konkurs o nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w roku 2018

Opublikowano: 23.10.2018 08:55

Konkurs o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles FCA wspiera młodych naukowców zainteresowanych tematyką motoryzacyjną, w tym nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i metodami badawczymi.

Politechnika Warszawska ogłasza XX edycję  Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA), promującego wybitne prace magisterskie oraz rozprawy doktorskie, obronione w Politechnice Warszawskiej w roku akademickim 2017/2018 w zakresie szeroko rozumianej tematyki motoryzacyjnej.

Ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr

Opublikowano: 11.10.2018 09:03

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Trwają poszukiwania najlepszego studenckiego projektu naukowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r. Projekty oceniane będą w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.

Zostań "Najlepszym z najlepszych". Na studentów czeka ponad 12 mln złotych!

Opublikowano: 05.04.2018 13:34

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów podczas zawodów Shell Eco-marathon w Londynie

Trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. W poprzednich edycjach projektu z powodzeniem uczestniczyli studenci z PW. Teraz otwiera się kolejna szansa na zdobycie dużego dofinansowania.

Konkurs o Nagrodę Siemensa dla studentów i absolwentów

Opublikowano: 08.01.2018 12:30

Prawie 100 naukowców i 30 studentów zostało do tej pory laureatami Konkursów o Nagrodę Siemensa. Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla absolwentów polskich uczelni technicznych i instytutów naukowo-badawczych.

Stwórz rozwiązanie dla swojej uczelni – konkurs Samsunga

Opublikowano: 04.01.2018 15:08

Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem uczelni i przeszkadzają ci panujące na niej rozwiązania lub ich brak, zaproponuj swoje. Ułatw wszystkim życie na uczelni i zgarnij atrakcyjne nagrody.

Data Science Masters - konkurs na najlepszą pracę magisterską

Opublikowano: 15.12.2017 08:32

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – “Data Science Masters”. Jego organizator, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zaprasza do udziału wszystkich absolwentów polskich uczelni, którzy obronili się między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2017 r.

Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Opublikowano: 11.12.2017 15:31

Plakat hackathonu Campus App Challenge

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

Studenci zaprojektują Mieszkanie Plus - ruszył konkurs architektoniczny

Opublikowano: 20.10.2017 11:00

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W ramach programu Mieszkanie Plus wystartował konkurs dla studentów polskich uczelni, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK - „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Łączna pula nagród i wyróżnień to aż 70 tys. złotych.

POTENCJOmetr – konkurs na interdyscyplinarny projekt naukowy

Opublikowano: 09.10.2017 14:37

Logo konkursu

Ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2017 r.

Kwalifikacje do zawodów w programowaniu zespołowym

Opublikowano: 08.09.2017 15:20

Przed pasjonatami programowania prawdziwa gratka: Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym i zawody Central Europe Regional Contest (CERP). Żeby stanąć w szranki z najlepszymi programistami z Polski i Europy najpierw trzeba przejść uczelniane kwalifikacje.

Konkurs fotograficzny PhotoChallenge 2017

Opublikowano: 20.07.2017 09:55

Plakat promujący konkurs

To konkurs skierowany do studentów z całej Polski oraz innych krajów, który wykorzystuje fotografię jako sposób promowania debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Tegoroczny temat brzmi: Girl Power.

Konkurs programistyczny BEST Hacking League

Opublikowano: 28.04.2017 11:42

II edycja BEST Hacking League odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku w Politechnice Warszawskiej. Zapisy trwają do 4 maja.

Galileo Hackathon

Opublikowano: 26.04.2017 11:35

Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie.

“bankITup” - Hackathon Banku Zachodniego WBK

Opublikowano: 21.04.2017 08:51

Bank Zachodni WBK organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny o tematyce “Bank 2030”. Łączna pula nagród w hackathonie wynosi dwadzieścia sześć tysięcy złotych.