Warszawskie Dni Informatyki 2019 – podsumowanie

10. edycja Warszawskich Dni Informatyki odbyła się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, fot. BPI

10. edycja Warszawskich Dni Informatyki odbyła się w tym roku na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, fot. BPI

Tłumy odwiedzających, niemal 200 prezentacji i kilkanaście warsztatów prowadzonych przez specjalistów z branży IT, a do tego wyjątkowa giełda pracy. Tak wyglądała 10. edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania dla studentów, profesjonalistów i ekspertów IT.

Otwarcie wydarzenia, które w tym roku odbyło się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, swoim wystąpieniem uświetnił m.in. Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.

Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy WDI mogli sprawdzić najnowsze trendy na rynku pracy IT, skonsultować swoją ścieżkę kariery i dowiedzieć się, jak ocenić swoją wartość w kontekście wymagań stawianych przez rynek pracy. W ramach przygotowanych warsztatów prezentowane były informacje m.in. z zakresu programowania, technologii blockchain, data science, tworzenia gier, a także bezpieczeństwa danych.

Odwiedzający tegoroczne WDI mieli również szansę porozmawiać także z naszymi studentami. O technologiach, studiach i zasadach naboru informowali na stoisku Politechniki Warszawskiej członkowie trzech kół naukowych:

• Koła Naukowego Energetyków,
  • Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Procesowej,
  • Koła Naukowego Aparatury Biomedycznej.

Dodatkowo członkowie Koła Naukowego Robotyków mieli okazję poprowadzić wykład "Programowanie pojazdu autonomicznego w języku C++ z wykorzystaniem Robot Operating System", a także wziąć udział w specjalnym Panelu Rektorskim dotyczącym edukacji informatycznej, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz, uczelni i szkół oraz przedstawiciele najważniejszych firm IT w Polsce.

Galeria zdjęć WDI 2019