Zostań "Najlepszym z najlepszych". Na studentów czeka ponad 12 mln złotych!

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów podczas zawodów Shell Eco-marathon w Londynie

Z dofinansowania w ramach programu "Najlepsi z najlepszych!" korzystało m.in. Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów, fot. SKAP

Trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. W poprzednich edycjach projektu z powodzeniem uczestniczyli studenci z PW. Teraz otwiera się kolejna szansa na zdobycie dużego dofinansowania.

W ramach poprzedniej edycji programu dofinansowanie z MNiSW zdobyło aż osiem studenckich projektów z PW. Pisaliśmy o nich na naszej stronie internetowej.

Celem programu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach. Wsparcie finansowe może być przeznaczone w szczególności na sfinansowanie uczestnictwa studentów w międzynarodowych zawodach, konkursach, konferencjach. Środki finansowe mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z celem konkursów, zawodów czy konferencji międzynarodowych.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć 12 miesięcy oraz wykraczać poza datę 31 maja 2019 roku. O dofinansowanie mogą liczyć zarówno projekty zespołowe, jak i prowadzone przez jedną osobę.

Możliwe dofinansowanie to:

• 80 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta,
  • 320 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów.

Zainteresowanych studentów zachęcamy do zgłoszenia swoich projektów na wydziałach. Oficjalnego zgłoszenia dokonuje uczelnia. Więcej informacji na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.