Znak Politechniki Warszawskiej

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu"

Wystawa jest dostępna na krużgankach II piętra Gmachu Głównego PW, fot. BPI

Czy wielka nauka może powstawać także w Polsce? Pracownicy, studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej raz za razem udowadniają, że tak. Ich pomysły są wartościowe pod kątem badawczym, a przy tym wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego świata. Z wybranych projektów i badań postała wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu", którą od 9 listopada 2018 roku można oglądać w Gmachu Głównym PW.

Elementem wspólnym dla wszystkich pokazywanych pomysłów jest przyświecający im cel - poprawa zdrowia i jakości życia ludzi. To dowód, że technologia służy społeczeństwu, a postęp jest na wyciągnięcie ręki.

Z połączenia wiedzy, umiejętności, pasji i kreatywności inżynierów z Politechniki Warszawskiej powstają rozwiązania, które rozsławiają nie tylko dobre imię naszej Uczelni, ale także całej polskiej nauki.

W ramach ekspozycji prezentowane są zarówno projekty i badania już zrealizowane na naszej Uczelni w ostatnich latach, jak i te wciąż realizowane.

Wystawa "Inżynierowie w służbie społeczeństwu" jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Święta Politechniki Warszawskiej 2018.

Zobacz zdjęcia

Wystawa została przygotowana przez Biuro ds. Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości