Wysłużony System Ewista został zastąpiony modułem ELS w systemie CM USOS

Pomimo okresu wakacyjnego i urlopowego w ramach wdrożenia systemu CM USOS na Politechnice Warszawskiej trwały intensywne prace. Związane one były głównie z zastąpieniem i wyłączeniem z produkcji systemu Ewista

Centrum Informatyzacji podejmuje akcję umieszczania w Wikipedii biogramów uznanych profesorów PW .

Centrum Informatyzacji PW w ramach programu Odnowienia 100-lecia Tradycji Politechniki Warszawskiej podejmuje akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów, których życie i działalność powinny być upamiętnione.

Uruchomienie systemu produkcyjnego SAP-FI

Zgodnie z Decyzją nr 84 / 2014 JM Rektora z dnia 30 czerwca 2014 r.

w dniu 1 lipca został produkcyjnie uruchomiony system SAP FI.

Politechnika Warszawska została partnerem Programu ABC rozwoju.

Program koordynowany jest przez Fundacje IT Leader Club Polska w ramach realizacji celów związanych z inicjatywą “eKompetencje Przyszłości” i misją “Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych” - powołaną pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Uruchomienie CM USOS, zamknięcie systemu Ewista.

Obecnie wkraczamy w kluczową fazę projektu wdrożenia Centralnego Modułu USOS i przygotowujemy się do zamknięcia dotychczasowego systemu ewidencji studentów - Ewista.

Postępy prac w projekcie CM USOS

W ramach projektu CM USOS prowadzone są prace związane z przygotowywaniem dokumentacji obecnej funkcjonalności CM USOS. Dokumentacja dotycząca wybranych funkcjonalności takich jak korzystanie z USOSWeb (dostęp przez www), APD (Archiwum Prac Dyplomowych), modułu sprawdzianów będzie wkrótce dostępna dla pracowników PW posiadających obecnie konto w USOSWeb. Dokumentacja zostanie udostępniona na dedykowanym do tego celu portalu, który obecnie jest uruchamiany przez zespół CI.

Szkolenie w ramach projektu wdrażania systemu SAP-FI dla użytkowników kluczowych.

Zaczynamy cykl szkoleń mających zapoznać użytkowników kluczowych z wdrażanym systemem SAP-FI w stopniu pozwalającym na przeprowadzenie testów. Szkolenia odbywać się będą w dniach 28.04-30.04 oraz 05.05 -09.05 2014 r.

Spotkanie Informacyjne dotyczące wdrożenia CM USOS i skojarzonego z nim wdrożenia Systemu SAP-FI.

W dniu 28 marca br., w Sali Senatu, Gmachu Głównego PW, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wdrożenia Centralnego Modułu USOS i równoległego, skojarzonego z nim wdrożenia Systemu SAP-FI.

Wdrożenie CM USOS, postępy i zadania realizowane w ramach projektu

Prace w ramach projektu CM USOS w ostatnim okresie koncentrowały się głównie na opisie wymagań funkcjonalnych, jakie system CM USOS powinien zapewniać w zakresie realizacji rozliczeń, naliczeń, prezentacji danych finansowych. Przy okazji opisu funkcjonalnego wspomnianych obszarów natrafiono na szereg problemów związanych z identyfikacją i odwzorowaniem procesów realizowanych obecnie na Uczelni. Problemy te stopniowo są wyjaśnianie i rozwiązywane na regularnych spotkaniach zespołów zadaniowych realizujących projekt.

Projekt SAP-FI wszedł w fazę praktycznego wdrażania

Wdrożenie jest podzielone na dwa etapy III i IV. Etap III, który zakończy się zgodnie z harmonogramem w dniu 31.07.2013 przyniesie produktywne uruchomieniem następujących modułów;

• FI-rachunkowość finansowa,
  • FI-AA- zarządzanie środkami trwałymi,
  • CO-kontroling,
  • MM- gospodarka materiałowa,
  • SD- sprzedaż i dystrybucja,
  • PS – zarządzanie projektami,
  • System rezerwacji sal.

Spotkanie inauguracyjne (kick–off meeting) projekt

Zdjęcie uczestników spotkania inauguracyjnego projektu SAP-FI. Na zdjęciu między innymi pracownik Centrum Informatyzacji Gabriel Matus - kierownik projektu.

W dniu 4 lutego br., w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste spotkanie inauguracyjne III Etapu wdrożenia systemu finansowego SAP-FI.

Przekształcenie jednostek obsługi informatycznej PW

Zdjęcie Auli Głównej Politechniki Warszawskiej

Zgodnie z Regulaminem organizacyjnym Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej stanowiącym załącznik do zarządzenia nr 16/2013 Rektora PW z dnia 27 maja 2013 r. oraz zarządzeniem nr 25/2013 Rektora PW z dnia 16 lipca 2013 r., trwa integracja jednostek i komórek organizacyjnych zajmujących się obsługą informatyczną Politechniki, w tym dotychczasowego COI, w jednolite Centrum Informatyzacji Politechniki Warszawskiej.